Przemysł włókienniczy w Polsce jest bardzo rozwinięty, oczywiście nie we wszystkich miastach, ale możemy być dumni z tego, w jaki sposób zmienia się technologia jak wygląda teraz a jak kiedyś proces produkcji.

Przemysł włókienniczy jest powiązany z innymi jego odnogami przecież potrzebujemy go zarówno do wytwarzania ociepleń naszych domów, tkanin na odzież, tkanin tapicerskich, elementów materiałowych wykorzystywanych do zabawek dla dzieci i wiele innych.

Przemysł włókienniczy jest bardzo dochodowy, ale bardzo się zmienia również, dlatego, że wiele materiałów jest importowanych z innych krajów chociażby z Chin czasem z Turcji, (ale do tych rzadziej padają zarzuty, zwykle są dobrej, jakości z naturalnych surowców takich jak bawełna, jedwab), produkty te są tańsze gorszej, jakości ale niestety panuje w wielu miejscach jeszcze krótkowzroczność.

Coraz częściej produkty importowane z Chin przechodzą badania, które wskazują, że są toksyczne, rakotwórcze i mimo swojej atrakcyjnej ceny za bardzo ryzykowane.