Jak już wcześniej wspomniano środki przeznaczone do prania tkanin kolorowych mają za zadanie nie tylko oczyścić tkaninę z brudu, ale także ochronić ich kolor.

Dzięki substancjom czynnym powierzchniowo usuwają zabrudzenia, jednakże ze względu na brak wybielacza nie niszczą nadanych im kolorów.

Mamy też w sprzedaży środki o przeznaczeniu ogólnym, które mogą być stosowane zarówno do białych jak i kolorowych rzeczy.

Efekt ich działania będzie zapewne dobry w przypadku każdego zastosowania, jednakże na pewno nie będą one w swoim składzie tak rozbudowane, jak te tematyczne a co za tym idzie nie będą w tak znaczący sposób oddziaływać na tkaniny.

Takowe uniwersalne produkty jednakże wpłyną na oszczędność miejsca, które w naszych domach zajmują posiadane środki chemiczne, tak nieodzowne i często stosowane do codziennych prac porządkowych.

Jest to niewątpliwy argument, który przemawia za zakupem jednego, posiadającego duże spektrum działania, środka piorącego, dzięki wykorzystaniu, którego możemy doprowadzić do stanu czystości wszystkie posiadane rzeczy, bez względu na ich kolor i strukturę materiału.