Dzisiejszy minimalisty trend w projektowaniu mebli sprawia, że coraz częściej łączą one w sobie kilka funkcji. Tak też stało się w przypadku projektu włoskiej firmy CAMPEGGISRL, która stworzyła Tic Tac, czyli połączenie fotela i półki. Jak tak różne od siebie wyposażenie może działać jako całość? Tic Tac to mebel modułowy, który złożony wygląda jak zwyczajna, kwadratowa półka na książki.

Po rozłożeniu przypomina jednak nowoczesny szezlong. Wystarczy usiąść, wyciągnąć książkę i oddać się błogiemu relaksowi. Tic Tac dostępny jest w kilku kolorach więc z łatwością dopasujemy go do każdego wnętrza.

Moda na tego typu wielofunkcyjne meble zyskuje coraz więcej zwolenników szczególnie wśród mieszkańców dużych miast, którzy przeważnie nie dysponują przestronnymi pokojami. Dzięki temu mogą cieszyć się designerskim wystrojem i jednocześnie nie „zagracić” swojego mieszkania zbyt dużą ilością mebli. Obserwując popularność minimalizmu i stylu skandynawskiego taka tendencja z pewnością będzie się utrzymywać.