Dziś nowoczesny design w obliczu coraz to nowych technologii wykorzystywanych w architekturze – także wnętrz, widział już naprawdę wiele. Projektanci prześcigają się więc nie tylko w coraz to nowych formach i funkcjach mebli, ale także w materiałach, z jakich są one wykonywane.

Ostatnim bardzo popularnym trendem, jest tworzenie mebli dedykowanych specjalnie do niewielkich powierzchni – takie krzesła, sofy czy stoły można bez problemu składać, chować i przenosić. W ten trend niewątpliwie wpisują się także.

meble pneumatyczne. Wśród nadmuchiwanych mebli najwięcej jest tych przeznaczonych do spania: zaczynając od jedno i dwuosobowe materace, przez łoża małżeńskie, na łóżeczkach dla dzieci kończąc – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Następną najbardziej liczną kategorię stanowią fotele i sofy. O wiele mniej jest tu stołów – meble pneumatyczne nie są bowiem zbyt stabilne.

Nadmuchiwane kanapy i łóżka nie są z pewnością szczytem elegancji – ich niewątpliwą zaletą jest jednak kompaktowość i możliwość schowania ich, np. do niewielkiego pudełka.

Właściciele małych mieszkań na pewno dobrze je wykorzystają.