Kiedy zwolnienie jest potrzebne

O zjawisku zwolnień z wychowania fizycznego, które nie mają medycznego uzasadnienia można pisać książki. Nie zawsze jednak blankiet od lekarza jest wystawiany bez powodu. Zdarza się, że na stałe lub tymczasowo uczeń nie może uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne. Wśród powodów, dla których młodzi ludzie nie mogą oddawać się ćwiczeniom są urazy i kontuzje wymagające działań z zakresu fizjoterapii i medycznego usprawniania. Zdarza się, że urazy te są wynikiem aktywności sportowej i dotyczy to przeważnie tych młodych osób, które brały udział w zajęciach poza szkołą. Bodaj najwięcej takich urazów zdarza się w przypadku piłkarzy i zazwyczaj są to problemy dotyczące nóg, co chyba nie jest specjalnie zaskakujące.

Potrzebujesz sprawdzonego fizjoterapeuty, który wykona masaż? Rehvolta Poznań - zapraszamy do kontaktu. http://www.horyzontybezgranic.pl/schodolazy_oferta.html

Jeśli badania potwierdzą, że przez jakiś czas uczeń nie może ćwiczyć na wuefie, wystawia się odpowiedni dokument, który zostaje przedstawiony nauczycielowi. Ten odnotowuje fakt i jest zobowiązany zwolnienie honorować. Dlaczego udział w zajęciach z WF w pewnych okolicznościach jest niewskazany? Chodzi przede wszystkim o właściwą regenerację uszkodzonych mięśni, tkanek czy stawów. Normalne ćwiczenia mogłyby pogłębić kontuzję i sprawić ból. Wszelkie działania usprawniające należy zostawić w gestii wyspecjalizowanych osób, które mają wiedzę fachową i potrafią zrobić z niej użytek. Jeśli rodzice dostrzegają, że dziecko ma jakieś problemy natury fizycznej, odniosło uraz lub ma problemy z operowaniem kończynami, należy działać. Konsultacja lekarska i diagnostyka jest konieczna, a następnie można myśleć o zwolnieniu.