Eksport to sprzedaż na odległość, wysyłana drogą lotniczą albo lądową w zależności od odległości dwóch kontrahentów. Taka forma jest bardzo opłacalna i każdy kraj chce by jego produkty były eksportowane, ale nie każdy chce by były importowane.

W Polsce dzisiaj możemy powiedzieć, że cały rynek zalały chińskie produkty, oczywiście są one tańsze, ale ich, jakość jest dużo gorsza niż nasza lokalna. Im większy popyt na dany produkt tym większa sprzedaż i mimo, że nie jest to produkt godny polecania jest sprowadzany, ponieważ w pierwszej kolejności liczy się biznes.

Coraz częściej Polakom nie odpowiadają chińskie produkty, sprawdzają etykiety gdzie zostały wyprodukowane i nie kupują ich, ale niestety jak widać nadal jest nimi zainteresowanie inaczej nie pojawiałyby się tak obficie w sklepach. Właśnie, dlatego co jakiś czas prowadzone są kampanie propagujące lokalne zakupy, wspomaganie polskich przedsiębiorstw, bo przecież bez zainteresowania i sprzedaży nie będą one mały kapitału by funkcjonować i systematycznie będą likwidowane.