Niestety uczulenie czy wręcz alergia na różnego rodzaju środki do prania wystąpić może zawsze, niezależnie od płci, wieku i doświadczeń związanych ze stosowanymi wcześniej produktami. Jednakże najczęściej doświadcza niemowląt i małych dzieci, to one właśnie stanowią grupę największego ryzyka w tym temacie.

Ze względu na fakt, iż tego rodzaju uczulenie zwykle wywołuje tylko reakcję skórną i dyskomfort z tego tytułu wynikający, dość prosto możemy wyeliminować tenże czynnik, zanim w znacznym stopniu będzie on zagrażał naszemu zdrowiu. Sama alergia jest naturalną reakcją naszego organizmu, jego układu odpornościowego, wynikającą z obrony przed szkodliwym dla nas działaniem substancji chemicznej zawartej w danym produkcie.

Pojawia się miejscowo, najczęściej w tych partiach skóry, która miała kontakt z tymże czynnikiem. Aby zapobiegać występowaniu takowej reakcji należy przede wszystkim stosować proszki przygotowywane z myślą o dzieciach, o osobach ze skłonnościami do takowych uczuleń.

Tego rodzaju produkty hypoalergiczne przeciwdziałają powstawaniu wspomnianych reakcji. Dodatkowe płukanie oraz prasowanie w znacznym stopniu ogranicza możliwość podrażnienia skóry.